Архива на статии:март 2022

Нападите врз новинарките во Европа, минатата година се зголемија за речиси 17 отсто. Особено во септември 2021 година, велат податоците на  Коалицијата за жени во новинарството. Само во текот на овој месец, онлајн насилството врз новинарките во светот, се зголеми за 900%. Во регионот на Западен Балкан, онлајн малтретирањето, но и вербалните и физичките закани, сè уште се секојдневна реалност со која се соочуваат
OhridNews, независен информативен портал од крајезерскиот град Охрид, работи на воведување на нов производ/услуга на пазарот – интерактивна веб-страница која ќе ја информира, ангажира и едуцира пошироката јавност, за случувањата од областа на туризмот. Идејата е новата веб-страница да стане самоодржлива деловна единица, која ќе му обезбеди дополнителни приходи за OhridNews. За жал, имплементацијата на проектот беше забавена поради компликациите што ги создаде пандемијата
Ако не сакате да го прочитате целиот текст, дозволете ми да одговорам на ова едноставно прашање: ДА. Треба да емитувате веднаш. Но … За повеќето медиуми, дојдено е времето на предизвик. Денес, ние сме повеќе од две години во ерата на пандемијата на КОВИД-19, а нејзиниот крај сѐ уште не е на повидок. Медиумите претрпеа многу. Имав контакти со многу мали локални станици во
Article Archive
понвтосречетпетсабнед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930