Архива на статии:јули 2021

До пред неколку децении, медиумите немаа многу начини да откријат што навистина размислуваше нивната публика за содржината што ја произведуваа. Единствените повратни информации се однесуваа на пишување писма / е-пошта до редакциите, улични разговори во случај на помали заедници, а перформансите на медиумите се мереа според бројот на рекламни и бројот на продадени примероци. Како и секоја пред неа, дигиталната револуција донесе претходно незамисливи
Конвенционалната мудрост вели дека ако сакаме да биде успешен, пред да започнеме нов бизнис мора да напишеме детален бизнис план. Во својот Harvard Business Review (Деловен преглед на Харвард) во 1997 година, Вилијам Салман даде прилично интересна и вистинска приказна за атмосферата околу бизнис планот (планирањето): „Судејќи според возбудувањата околу бизнис плановите, би помислиле дека единствените работи што стојат за некој што сака да
Во текот на минатата година, многу бизниси беа принудени да дигитализираат, а оние кои можеа воведоа нов начин на организирање на секојдневното работење – теле-работа. Теле-работата не е нов концепт, но се користеше многу помалку во класичниот бизнис отколку во сред пандемија, па дури и во месеците после тоа. Тоа е начин на организирање деловна активност што им овозможува на секој работник да работи
Article Archive
понвтосречетпетсабнед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930