Arkivi i artikujve:July 2021

Dy dekada më parë mediat nuk kishin shumë mënyra për të zbuluar se çfarë mendonte audienca në të vërtetë për përmbajtjen që ato prodhonin. Reagimi i vetëm merrej përmes letrave të shkruara/postës elektronike në redaksi, bisedat në rrugë në rastin e komuniteteve më të vogla, ndaj performanca e medias matej nga numri i reklamuesve dhe numri i kopjeve të shitura. Si çdo rast i
TV Korça dhe Radio Korça, degët lokale të transmetuesit publik në Shqipëri, kanë funksione shumë të rëndësishme dhe gëzojnë nivel të lartë besimi në komunitetin e tyre që ndodhet në juglindje të vendit. Kjo është një nga konstatimet më të rëndësishme të Sondazhit për Perceptimin dhe Madhësinë e Audiencës, si pjesë e Projektit “Media për të gjithë”. TV Korça ka arritur tregues shumë të
Urtësia konvencionale thotë se nëse duam që diçka të jetë e suksesshme, duhet të shkruajmë një plan të detajuar biznesi përpara se të fillojmë një biznes të ri. Në artikullin e tij në Harvard Harvard Business Revieë të 1997-ës, Ëilliam Sahlman jep një pamje mjaft interesante dhe të vërtetë të atmosferës që rrethon një plan biznesi: “Duke gjykuar nga ajo çka rrethon planet e
Article Archive
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31