Arkivi i artikujve: maj 20, 2021

Edhe dikur kur mediat nuk kishin aq shumë sfida sa sot, nuk ishte aq e lehtë të sigurojnë mjete për të funksionuar normalisht. Me këtë mendoj në mediat lokale me të vërtetë të pavarura që nuk bënë kompromis nëse diçka duhet të shpallet apo jo, sepse duke publikuar disa informacione ata mund të “prekin nervin” dikuj. Sinqerisht, asnjëherë nuk ka pasur shumë media të
Të gjithë ne që punojmë në media kemi mësuar mirë se e vetmja gjë që është e sigurtë në jetën tonë të biznesit është se – nuk ka siguri. Çdo ditë duhet të dëgjojmë komunitetin tonë mediatik, të ndryshojmë dhe t’i përshtatemi tregut. Vëreni se me qëllim po shkruaj komunitet, e jo audienca, sepse ai proces nuk është i njëkahshëm për një kohë të
A mendoni se termi “marketing” përmendet disi pothuajse çdo ditë? E përdorin gazetarë, analistë, ekonomistë, ekspertë të profileve të ndryshëm, sipërmarrës, me një fjalë – të gjithë. Fatkeqësisht, shpesh përdoret në mënyrë të gabuar – për të përshkruar vetëm aktivitete promovuese dhe afariste për shitje, ndërsa ndonjëherë mashtrime, trika të shitjes ose propagandë dhe manipulime. Pra, çfarë është marketing për të cilin flasin të
Arkiva e artikullit
hënmarmërenjpreshtdie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930