Arkivi i artikujve:June 2021

Qëllimi i çdo media është të rritet dhe të jetë e qëndrueshme. Njohja e nevojës për të siguruar rritjen e të ardhurave me kalimin e kohës dhe sigurimi i burimeve për media që funksionojnë me sukses nuk është problemi. Zbatimi i kësaj në praktikë është. Nuk ka asnjë recetë për sukses. Në fakt, çdo media që ka sukses tenton ta bëjë atë duke gjetur
Gjatë punës time me media më të vogla të Ballkanit Perëndimor, unë kam hasur në problematika mbijetese të dorës së parë (epo në rregull, të dorës së dytë). Njerëzit me të cilët kam komunikuar ishin të nxitur nga pasioni, luftëtarët dragonjsh, herë pas here të vetëshpallur Don Kishot – por ata ishin të palëkundur në prirjen e tyre për t’u dhënë të vërtetën qytetarëve
A keni dëgjuar ndonjëherë për hitin e Buggles Video që vrau yllin e Radios? Ndoshta edhe më i riu në mesin e lexuesve tanë ka dëgjuar. Shumë prej nesh e dëgjuan atë në radion tranzitor, por sot, në vitin 2021, faktikisht shumë Millenials dhe Gen Z nuk kanë as radio tranzitor. Gjatë 20 viteve të fundit, epoka dixhitale ka sjellë një ndryshim të madh
Article Archive
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31