Arkivi i artikujve:May 4, 2021

Imagjinoni se jeni duke filluar biznes të ri. Çfarëdo biznesi. Çfarëdo që ju bjen në mend e para. Më tregoni cilat janë brengat dhe dyshimet më të mëdha që do t’i kishit në një situatë të tillë. Të supozojmë se dilemat tuaja shkojnë në drejtim të: A kam mjaft para për të financuar një biznes? A i kam njerëzit e duhur në ekip? A
Duke shikuar nga anash biznesin mediatik, por shpesh i përfshirë si konsulent ose bashkëpunëtor në disa projekte, vërejta se ekzistojnë dy modele themelore të punës që mund të përfshijnë pothuajse të gjitha mediat në rajonin tonë. Nga njëra anë, ka media që shikojnë vetëm interesat komerciale të themeluesve dhe ndjekin profitin me çdo kusht – zakonisht në kosto të cilësisë dhe integritetit. Përballë këtyre,
Nëse kthejmë kokën dhe shohim dekada, madje edhe shekuj më parë, do të vëmë re se mediat dhe reklamat janë të pandara. Kjo dëshmohet nga faktet historike që flasin për zhvillimin e mediave të masës dhe industrisë së reklamave. Përmbajtja kryesore e një prej mediave të para të shkruara në tokën evropiane (Gazet, frengjisht: La Gazette), e cila u themelua në vitin 1631 nga
Article Archive
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31