Arkivi i artikujve:August 2021

Pas përvjetorit të tetë të tij, Portali Ul-info prezantoi një faqe ueb modern, të lehtë për t’u përdorur dhe në dy gjuhë. Përveç këtyre, portali mundësoi edhe një identitet të ri vizual – një logo moderne por edhe aplikacionet për iOS dhe Android, të gjitha këto me mbështetjen nga Projekti “Media për të gjithë”. “Pas këtyre ndryshimeve, mund të them se në aspektin teknologjik,
Mediat e vogla priren të luftojnë për të siguruar mbështetje financiare për politikën e tyre të lajmeve, gjë që shpesh i detyron të kërkojnë financime nga jashtë. Por ka një alternativë më të qëndrueshme dhe më të mirë. Siç kemi theksuar në artikullin e kaluar, mediat mund t’i dalin zot vetes së tyre për sa i përket burimeve duke krijuar redaksinë me markë të
Komponenti më i rëndësishëm i çdo fushate marketingu, qoftë kjo fushatë tradicionale apo dixhitale, është sigurisht audienca. Së pari, sepse audienca është klienti ynë dhe grupi që synojmë të bindim për të blerë produktin tonë apo për të ndjekur punën tonë. Por audienca nuk është thjesht klient. Si media që operon në një realitet të ndërlikuar, duhet ta kemi kuptuar tashmë se audienca janë
Article Archive
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31